Згідно розподілу видатків у Державному бюджеті України на 2018 рік на державну підтримку галузі тваринництва заплановано виділити 4 млрд. грн.

Відповідно до Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, у 2018 році бюджетні кошти можуть бути спрямовані на державну підтримку галузі тваринництва шляхом здійснення таких виплат:

 1. спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби;
 2. часткове відшкодування:
  • вартості закуплених племінних телиць, нетелів та корів молочного, м'ясного і комбінованого напряму продуктивності;
  • витрат на закупівлю установки індивідуального доїння.
 3. за вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняк великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок і кнурів) (фізичним особам, фізичним особам - членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам);
 4. спеціальної бюджетної дотації за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності.

Для уникнення непорозумінь при проведнні таких виплат власники тварин мають дотримуватися законодавства України з ідентифікації та реєстрації тварин:

 • своєчасно реєструвати господарства з розведення, утримання, забою, утилізації тварин у Єдиному державному реєстрі тварин;
 • своєчасно ідентифікувати усіх тварин в господарстві;
 • вчасно подавати дані для реєстрації тварин, усіх переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин.

Наявність у власника цих тварин та їх відповідність даним Єдиного державного реєстру тварин може перевірятись відповідними контролюючими органами.

Для того, щоб провести ідентифікацію тварин, власнику потрібно звернутись до ветеринарного спеціаліста, який обслуговує дану територію.

Додати коментар


Захисний код
Оновити